EU FLAG

Anglicky se ve CPIC lze učit hravě a vesele

Výuka cizích jazyků nemusí být vždy jen nezáživná a nudná. V Dětských klubech s angličtinou, jež vybraná Centra pořádají, si děti při učení hrají a baví se.

Dětský klub s angličtinou ve CPIC Mladá Boleslav

Aktivita, která probíhá za podpory organizace UNICEF, je určena primárně dětem a mladistvým s  dočasnou ochranou, můžou se jí ale účastnit i ostatní legálně pobývající cizinci.

„Výuka angličtiny probíhá hravou formou: děti zpívají, tancují a účastní se různých her, během kterých zlepšují svou slovní zásobu,“ uvedla Maryna Ksenofontová, lektorka klubu ze CPIC Mladá Boleslav.

Klub poskytuje dětem prostor pro nalezení nových přátel, s nimiž trávit volný čas

Maryna Ksenofontová,
lektorka

„Klub poskytuje dětem prostor pro nalezení nových přátel, s nimiž trávit volný čas. Přidanou hodnotou je možnost účastnit se hravého vyučování anglického jazyka,“ dodala.

Potíže dětí s OMJ

Dětský klub s  angličtinou pořádá i CPIC Kutná Hora. „Některé děti s  odlišným mateřským jazykem (OMJ) mají ve škole s  angličtinou potíže. Důvodem je vysoká zátěž studenta, který se coby žák s odlišným mateřským jazykem musí učit dva cizí jazyky, tedy češtinu a angličtinu,“ vysvětlila Tereza Doležalová, tamní koordinační pracovnice.

V  klubu se děti interaktivní hravou formou zdokonalují v jazykových znalostech a zároveň mají možnost se setkávat v  neformálním prostředí mimo školu, podtrhla. Od března probíhá aktivita kromě Kutné Hory také v Kolíně.

Sdílet informaci