EU FLAG

Centra pořádají kurzy pro děti i přímo na ubytovně

Ne pro všechny je dojíždění na kurzy do CPIC logisticky proveditelné. Některá Centra proto pro děti pořádají tvořivé aktivity přímo na ubytovně, kde s rodiči žijí.

Dětský klub na ubytovně, který pořádá CPIC Příbram

Aktivita, kterou finančně podporuje organizace UNICEF, probíhá každý týden např. na ubytovně Mlýn Brejlov v obci Lešany na Benešovsku. „Jde o ubytovací zařízení, kde se nachází mnoho dětí a autobusové spoje jsou do města velmi složité,“ vysvětluje Markéta Mašková, sociální pracovnice CPIC Benešov.

Ubytovatel podle ní neměl s konáním volnočasové aktivity v prostorách ubytovny žádný problém, místnost totiž klienti využívají denně.

Děti na kurzu vyrábí různé výrobky, a to vždy na dané téma: v minulosti například háčkovaly, pekly perníčky či vyráběly barevné náramky. „Jsou nadšené a na aktivitu se vždy těší. To samé platí pro jejich rodiče, kteří jsou rádi, že volný čas s nimi tráví i někdo jiný,“ poznamenává Mašková.

Tvoření na ubytovně v rámci aktivit CPIC Benešov

A jak probíhá vlastní organizace kurzu? „Materiály nutné pro konání aktivity vždy zavezeme na Brejlov dle potřeby lektorky, orientačně jedenkrát za měsíc. Při této příležitosti proběhne i krátká schůzka s ubytovanými včetně odborného poradenství a předáme jim poukazy na potravinovou pomoc,“ říká.

Nemohou se dočkat

Dětský klub na ubytovně pořádá i CPIC Příbram.

„Ubytovna se nachází v nehostinné části města a navštěvování volnočasových kroužků je problematické. Naše kolegyně Tetiana proto za dětmi a jejich rodiči zajela a domluvili si odpoledne, které vyhovuje všem,“ přibližuje Lenka Ledvinková, koordinátorka projektu UNICEF v příbramském Centru.

Lenka Ledvinková, koordinátorka projektu UNICEF ve CPIC Příbram

Každou středu vpodvečer tak děti v rámci klubu, který probíhá ve společné jídelně, tvoří z papíru i dalších materiálů. Stříhají, malují a lepí, ale také hrají deskové hry anebo se věnují pohybovým aktivitám.

„Děti to tak baví, že Tetianu vyhlíží už u vchodu,“ podotýká Ledvinková.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Prostor, kde se rodiče setkávají a navzájem motivují
Umělecké tvoření hladí na duši a pomáhá cizincům s češtinou
Spolupráce s UNICEF přináší dětem uprchlíků zábavu i nové vědomosti
Učit se česky je v Centrech možné i online

Sdílet informaci