EU FLAG

VIDEO: Příběh Natalie je příkladem úspěšné integrace

Natalia Haddad je bývalou klientkou Správy uprchlických zařízení, která jako malá uprchla před válkou v Sýrii do ČR. Dokument o ní je nyní na YouTube.

Momentka z natáčení dokumentárního filmu Natalia.

Po příletu do Prahy v roce 2013 si Natalia postupně prošla zařízeními Správy uprchlických zařízení (SUZ MV) a nakonec u nás spolu se sestrou a rodiči získali mezinárodní ochranu.

„Jsem vděčná České republice, že mé rodině dala šanci na nový život,“ svěřila se Natalia v nedávném rozhovoru pro SUZ MV.

Dnes už má dvacetiletá dívka české občanství, na svou zkušenost s nuceným odchodem z vlasti ale nezapomněla a chce pomáhat ostatním migrantům integrovat se do naší společnosti.

Studentský dokumentární film, který vypráví o její životní cestě, má podle ní ambici ukázat lidem, že ne všichni uprchlíci jsou pro Českou republiku hrozbou. „I uprchlíci obohacují českou kulturu a společnost,“ zdůraznila.

Sama jsem prošla migrací a vím, jak je to náročné

Natalia Haddad

Po maturitě chce studovat mezinárodní vztahy a bezpečnost se zaměřením na migrační studia. „Sama jsem prošla migrací a vím, jak je to náročné. Chci pracovat v oblasti integrace cizinců a zlepšit situaci migrantů v České republice,“ uzavřela.

Na tomto odkaze si můžete také poslechnout reportáž Českého rozhlasu, v níž Natalia vzpomíná na své začátky v Česku.

Sdílet informaci