EU FLAG

Vedoucí CPIC se sešel s hejtmany Zlínského a Olomouckého kraje

Vedoucí odboru Center na podporu integrace cizinců (krátce CPIC) se ve středu 20. září v Centrech ve Zlíně a v Olomouci setkal s oběma nejvyššími krajskými představiteli.

Setkání ve zlínském Centru na podporu integrace cizinců

Ve zlínském CPIC se vedoucí Center Jiří Vesecký sešel s Radimem Holišem, hejtmanem Zlínského kraje a v olomouckém CPIC přivítal Josefa Suchánka, hejtmana Olomouckého kraje.

Oběma poděkoval za dosavadní spolupráci. „Kraje jsou našimi klíčovými partnery a věříme, že naše spolupráce bude i nadále úspěšně pokračovat,“ zdůraznil Jiří Vesecký. Ten oběma hejtmanům představil zprávu o činnosti Center za loňský rok a přiblížil aktivity, kterými Centra podporují integraci cizinců na místní úrovni.

„Ve Zlínském kraji žije aktuálně 26 tisíc cizinců a podle aktuálních migračních trendů a množství chybějící pracovní síly napříč obory bude toto číslo s největší pravděpodobností růst. Na tuto dobu musíme být připraveni a s Centrem potřebujeme koordinovaně spolupracovat. Jeho role bude jednoznačně posilovat,“ poznamenal při setkání hejtman Radim Holiš.

Setkání v olomouckém CPIC

„Olomoucké CPIC významně přispívá k integraci cizinců žijících v našem regionu. Spolupráce krajského krizového řízení, krajského koordinátora pro integraci a adaptaci cizinců a olomouckého CPIC si proto velmi vážíme,“ podotkl na schůzce hejtman Josef Suchánek.

Sdílet informaci