Pardubický kraj
Najděte informace z Vašeho regionu
Vyberte kraj
Aktuality
SPOLUFINANCOVÁNO EVROPSKOU UNIÍ AZYLOVÝ, MIGRAČNÍ A INTEGRAČNÍ FOND

FINANCOVÁNO EVROPSKOU UNIÍ
AZYLOVÝ, MIGRAČNÍ A INTEGRAČNÍ FOND

Příprava na české Vánoce

Na kurzu se dozvíte typické české recepty na jídla i cukroví, dodržované i zapomenuté tradice spojené s adventnem a vánočními svátky.

Nový život v ČR

Přijďte si poslechnout, jaké výzvy a nejčastější překážky obnáší život v České repoublice z pohledu poradenských pracovníků i cizinců dlouhodobě zde žijících.

Dušičky v ČR a ve světě

Na sociokurzu se dozvíte o tradičních zvycích o dušičkách v ČR a zajímavosti o mexickém svátku mrtvých. Akce je bezplatná, je určena pro cizince ze třetích zemí (mimo EU), patřící do cílové skupiny projektu.                 

Poznejte české dějiny


 

12.10.2018 v 18:00 Centru na podporu integrace cizinců – POZNEJTE ČESKÉ DĚJINY


- 100 let první Československé republiky


- T. Garrigue – Masaryk – významná osobnost českých dějin (Alla Tokareva)


Dopravní předpisy v ČR

Na sociokurzu se dozvíte o dopravních předpisech v ČR. Informace nezbytné k získání řidičského průkazu. Akce je bezplatná, je určena pro cizince ze třetích zemí (mimo EU), patřící do cílové skupiny projektu.                  

Mimoškolní aktivity v Pardubicích

 Na sociokurzu se dozvíte, možností a nabídku kroužků pro děti v Pardubicích. Akce je bezplatná, je určena pro cizince ze třetích zemí (mimo EU), patřící do cílové skupiny projektu.                  
                                    

Přírodní krásy Pardubicka

Na sociokurzu se dozvíte tipy na výlety po okolí, turistika v ČR, ochrana životního prostředí. Akce je bezplatná, je určena pro cizince ze třetích zemí (mimo EU), patřící do cílové skupiny projektu.

Hledání zaměstnání

Na sociokurzu se dozvíte, jak se připravit na přijímací pohovor a jak správně napsat motivační dopis nebo životopis. 

Volnočasové aktivity pro děti

Na sociokurzu se dozvíte, jaké volnočasové aktivity nabízí město Pardubice.

Multi-kulturní týden 2018

Neodmyslitelnou součástí pardubického kulturního dění v květnu je Multi-kulturní týden. V roce 2018 nás čeká 9. ročník, který si ponechal z předchozího ročníku podtitul „Svět je náš“. Cílem festivalu je přiblížit návštěvníkům různé kultury a poskytnout jim tak prostor pro netradiční setkání. Letos jsme se rozhodli vrátit se k prapůvodní myšlence festivalu, kterou bylo představení nejrůznějších kultur světa a jejich tradic.  

Festival nabídne pestrý program – od celodenního happeningu na Pernštýnském náměstí po výstavy, filmové projekce, workshopy, sportovní utkání, venkovní aktivity či přednášky. Začínáme v pátek 18. 5. 2018 Multi-kulturním jarmarkem. Přijďte se podívat!

www.facebook.com/multikulturnityden

 

Změna programu vyhrazena.

Pokud není uvedeno jinak, vstup na jednotlivé akce je zdarma.